Jak zagospodarować małe wnętrze mieszkania?

2020-10-08

Jest wiele sposobów, by nawet najmniejsze mieszkanie nie wyglądało na zagracone zbyt dużą ilością mebli. Wiele osób ma tendencje do kupowania zbyt dużej ilości akcesoriów, kolejnych sztuk mebli, które powodują, że już niewielkie mieszkanie wydaje się być jeszcze mniejsze.

Widać to na przykładzie każdego z pokoi. W kuchni często postawiony zostaje stół, przy którym domownicy jedzą śniadania, który tarasuje dojście do kuchenki, a poranne krzątanie się członków rodziny po kuchni powoduje, że jedno zahacza o drugiego. Wystarczyłoby zamiast większego stołu postawić mniejszy blat, albo jeszcze lepiej, blat składany, który można wsunąć pod mebel, bądź złożyć na czas nieużywania. Dzięki temu, pojawia się wolna przestrzeń. Zaoszczędzić miejsce można również w pokoju dziecięcym. Często również niezbędne w takich pomieszczeniach są małe stoliki kawowe https://domomi.pl/kategoria-produktu/stoliki/.

Jeśli pokój zajmowany jest przez dwoje dzieci, najlepszym rozwiązaniem na logistyczne umeblowanie pokoju, jest wykorzystanie łóżka dwupiętrowego. Przede wszystkim, dzieci uwielbiają łóżka dwupiętrowe, poza tym, miejsce w którym stałoby drugie łóżko, może zostać zagospodarowane na biurko z komputerem lub na kącik zabaw.