Jaki jest cel terapii sensorycznej?

2020-09-06

Przede wszystkim skuteczna terapia sensoryczna ma pomóc dziecku, które ma zaburzoną umiejętność integracji bodźców sensorycznych. W takiej sytuacji pomagają ćwiczenia sensoryczne http://www.trampolina-dzieci.pl/stymulujemy-dzieciece-zmysly/, które wykonuje dziecko. Jest to bardzo ważne, jeśli chcemy, aby nasze dziecko prawidłowo się rozwijało.Terapia sensoryczna. Na czym polega?


Jest to przede wszystkim zabawa z dzieckiem, dzięki której dziecko uczy się wielu nowych rzeczy, w tym również odbierania świata, które je otacza, w sposób prawidłowy. To wszystko jest niezwykle ważne i dziecko musi prawidłowo się rozwijać. W czasie takich kontrolowanych ćwiczeń z dzieckiem, maluch uczy się porządkować oraz odpowiednio organizować bodźce, które są różnorodne i które docierają do dziecka za pośrednictwem wielu zmysłów.Dziecko, zabawa i rozwój. Dlaczego są ważne?


Dzięki zabawie z dzieckiem, nasza pociecha rozwija się prawidłowo oraz uczy się nowych umiejętności. Odpowiedzialni rodzice muszą zdawać sobie z tego sprawę, gdyż ma to ogromne znaczenie i korzystnie wpływa na nasze dziecko.