Rehabilitacja po złamaniu kości udowej

2020-11-10

 Wraz z wiekiem człowiek jest narażony na skomplikowane złamania, z których ciężko wraca się do normalnego funkcjonowania. Dla przykładu rehabilitacja po złamaniu kości udowej jest niezbędnym elementem gwarantującym powrót do wykonywania codziennych czynności.


Jak powinna wyglądać rehabilitacja po złamaniu kości udowej https://aktywnaklinika.pl/fizjoterapia-sportowa/?


Złamanie tego typu jest jednym z najcięższych i najtrudniejszych do naprostowania, ale nie niemożliwych. Z tego względu rehabilitacja po złamaniu kości udowej powinna przebiegać etapowo. W pierwszej kolejności konieczne jest zadbanie o prawidłowy przepływ żylny i brak zakrzepów wynikających z pooperacyjnego bezruchu. Dalej rehabilitacja po złamaniu kości udowej obejmuje czas ćwiczeń aż do momentu pionizacji pacjenta, dalej następuje nauka chodzenia z pomocą dwóch kul łokciowych. Ostatnim etapem jest stopniowe obciążanie powracającej do zdrowia kończyny i nauka poruszania się z pomocą tylko jednej kuli. Dalej mamy już powrót do normalności i uprawiania sportów.


Rehabilitacja po złamaniu kości udowej – czy to wystarczy?


Im więcej wysiłku włożymy w przywracanie sprawności swojej kończynie, tym lepiej dla nas. Obecnie świetnie sprawdzają się też masaże klasyczne czy izometryczne, a także drenaż limfatyczny czy kinesiotaping.